Jaką wodę najlepiej pić?

Jaką wodę najlepiej pić?W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na pytanie – jaką wodę najlepiej jest pić. Zanim przejdę do meritum to najpierw kilka słów wprowadzenia. W starożytności uważano wodę za jeden z czterech żywiołów, z których powstał świat. Bez wody nie ma i nie byłoby życia. Człowiek w 75% składa się z wody, więc jasno z tego wynika, że bez niej długo nie da się przeżyć. Od ilości i jakości wypitej wody zależy: wygląd skóry, jakość krwi oraz funkcjonowanie mózgu, nerek i serca, czyli wszystkiego tego, co w organizmie człowieka jest najważniejsze.

Jeszcze kilka lat temu mało kto kupował do domu czystą wodę. Najpopularniejsza substancja świata z roku na rok rośnie w cenę. Ogólnie ludzie powinni wypijać dziennie 6-8 szklanek wody. Nawet niezauważalne i niegroźne odwodnienie powoduje niemiłe spustoszenie w organizmie. Zagęszcza się krew, a krwinki poruszają się powoli i ociężale. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się dłużej, prowadzi to do ogólnego niedożywienia komórek. W efekcie odbija się to na urodzie – na wysuszonej jak papier skórze pojawiają się nieproszone zmarszczki. Podczas odwodnienia zaburzona zostaje także praca układu odpornościowego. Odczuwa się wtedy pogorszenie samopoczucia. Każdy wysiłek fizyczny sprawia dużą trudność i ból mięśni. Z braku wody pogarsza się stan psychiczny, osłabia koncentracja, pamięć i refleks. Łatwiej tym samym o depresję i napady chandry.

Nie należy jednorazowo pić dużej ilości płynów. Najlepiej robić to stopniowo, małymi łykami. Ważne jest, aby nie pić podczas jedzenia. Taki nawyk powoduje rozcieńczenie soków żołądkowych i zaburza trawienie. Dobrze jest pić 15 min przed posiłkiem i godzinę po nim. Najlepiej, jeśli pijesz na przemian wodę mineralną i oligoceńską. Najzdrowsza z wszystkich wód jest woda „strukturowana” – pełno jest jej w warzywach, owocach, sokach, lodzie. Skąd ją wziąć? To proste – trzeba jeść dużo owoców i warzyw albo rozpuścić lód. Taka woda konserwuje ciało i nie pozwala mu się starzeć. Woda stopiona z lodu i pita codziennie na czczo odmładza, ponieważ wypłukuje stare i martwe komórki. Poprawia nastrój i wygląd zewnętrzny. Jak zdobyć taką wodę? Nalać ją do plastikowych butelek i zamrozić w zamrażarce. Woda z kranu pochodząca z kanalizacji jednak odpada. Dobrze jest mieć kogoś w rodzinie kto mieszka na wsi i posiada studnię z wodą pitną. Z takiego źródła wodę można zamrażać i pić bez obaw.

Chlor w wodzie z kanalizacji jest swoistą bombą. Picie kranówy przytyka nerki i podtruwa komórki. Ale nie tylko picie chlorowanej wody zatruwa organizm. Zaskakujące jest, że branie kąpieli w wannie lub pod prysznicem jest jeszcze bardziej niebezpieczne. W czasie kąpieli w wannie pory w skórze otwierają się i ciało wchłania chlor jak gąbka. Jedyną na to radą są wyjazdy do wód i lecznicze kąpiele w sanatoriach. Ewentualnie można nie myć się w miejskiej wodzie, ale jak to zrobić jeśli większość z nas mieszka w miastach?

1 komentarz

  1. Ja dzieci nie jestem w stanie nauczyć pić wody- probowałam już wszystkiego. Na szczeście znalazłam w Oleofarm soki, które nie zawierają cukru i im po kropelce dolewam. Pochłaniają nadzwyczaj chętnie

Comments are closed.