W co opłaca się inwestować pieniądze?

W co opłaca się inwestować pieniądze?Każda osoba dysponująca wolnym kapitałem zastanawia się w co opłaca się inwestować. Obecnie najlepiej jest zainteresować się aktywami nie narażonymi na spekulacje. Analitycy wskazują wzrost zainteresowania inwestycjami na rynkach alternatywnych, głównie na rynek złota, obligacji, ekskluzywnych alkoholi i dzieł sztuki. Tego rodzaju instrumenty finansowe są jednak mniej płynne od obligacji skarbowych czy akcji, więc wyjście z takiej inwestycji z dnia na dzień jest bardzo trudne, a często niemożliwe.

Można zatem bezpiecznie zainwestować w lokaty lub obligacje skarbu państwa. Ryzyko jest niewielkie, ale zysk również niezbyt pokaźny. W co opłaca się inwestować? Nie ma dokładnie jednej słusznej odpowiedzi na pytanie tego rodzaju, a to z tego powodu, że każdy inaczej ocenia ryzyko inwestycji oraz jej wartość. Mając pokaźną sumę przeznaczoną na inwestycje trzeba brać pod uwagę podzielenie tych pieniędzy pomiędzy różne instrumenty finansowe. Na przykład większość można dać na dobrą lokatę. A mniejszą część zainwestować w giełdę lub Forex, aby przekonać się jak będzie Ci odpowiadać inwestowanie o wyższym stopniu ryzyka. Warto najpierw sprawdzić notowania spółek oraz to jakie osiągają dochody. Takie informacje można czerpać z raportów, które każda spółka jest zobligowana upubliczniać. Mając już tę wiedzę i przeprowadziwszy analizę można zacząć inwestować w jedną lub kilka spółek.

W co się opłaca inwestować?

W co opłaca się inwestowaćWiele osób mówi też, że zawsze najbardziej opłaca się inwestować w ziemię, nieruchomości. Łatwiej jest jednak powiedzieć niż zrobić, bo nie każdy dysponuje aż takimi funduszami, aby pozwolić sobie na kupno domu za 500 tysięcy czy działki za 50-200 tysięcy złotych. Równie ciekawym pomysłem jest sprowadzanie z zagranicy kultowych, starych samochodów po to by je odrestaurować i sprzedać z zyskiem jak też handel częściami zamiennymi do nietypowych aut.

W co opłaca się inwestować oprócz wymienionych wcześniej pomysłów?

Tak jak wspomniane zostało na początku, warto też zainteresować się inwestycjami alternatywnymi jak złoto, srebro, ekskluzywne alkohole: wino, whisky oraz obligacje. Natomiast ryzyko inwestowania w dzieła sztuki jest dość wysokie z racji na zapchanie polskiego rynku sztuki fałszywymi obrazami. Z kolei kupno obrazów młodych, nowych artystów niesie ze sobą ryzyko nietrafności inwestycji, bo nie wiadomo przecież jak potoczy się kariera np. młodego malarza i czy jego prace zwiększą kiedyś swoją wartość.

Moim zdaniem najbardziej bezpiecznymi inwestycjami pozostaną nadal nieruchomości. Wiadomo, że kupno nieruchomości wymaga większej kwoty, ale mając takie aktywa później można już spokojnie czerpać comiesięczny zysk od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Warto także zwrócić uwagę na nowe technologie w internecie, czyli inwestycja w portale internetowe, fora lub strony specjalistyczne. Tutaj liczy się pomysł na ściągnięcie jak największej ilości użytkowników internetu i dostarczenie im odpowiednich treści rozwiązujących jakiś problem. Na rozwiązanie problemu należy od razu przedstawić swoje rozwiązanie w postaci płatnego produktu. Podam najprostszy przykład: strona lub blog o podrywaniu w internecie z różnymi poradami w tej dziedzinie może zarabiać poprzez sprzedaż specjalistycznego poradnika np. dla 40 i 50 latków „Jak łatwo podrywać 20-latki”. 🙂 Na taki produkt znajdą się z pewnością nabywcy – należy tylko skierować jak największy ruch na swoją stronę. Sprzedaż kilku, kilkunastu takich książek (np. po 49 zł za sztukę) dziennie jest jak najbardziej możliwa. Sprzedaż własnych produktów w internecie jest odpowiednim kierunkiem dla tych, którzy poważnie zastanawiają się w co opłaca się inwestować pieniądze.