Czy warto dążyć do celu za wszelką cenę?

Czy warto dążyć do celu za wszelką cenę?Czy warto dążyć do celu za wszelką cenę? Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że stawianie sobie celów jest naprawdę konieczne. Bez tego trudno w ogóle cokolwiek w życiu osiągnąć. Człowiek bez celu działa chaotycznie: wykonuje codzienne obowiązki, bawi się, cieszy, smuci, złości, ale nie zmierza w żadnym określonym kierunku. Czytałem kiedyś o pewnych badaniach, które wykazały, że tylko 3% ludzi stawia sobie konkretne cele i zapisuje je np. na kartce. Kilkanaście procent ludzi ma jakieś cele, ale tylko w głowie. Reszta, czyli większość społeczeństwa niczego nie planuje i żyje z dnia na dzień. Co to oznacza? Zapisane na kartce cele działają bardziej motywująco niż te, o których tylko myślimy. Ściśle określony cel pozwala na dokładne określenie tego jak go osiągnąć, dzięki rozpisaniu swoich działań krok po kroku.

czy warto dążyć do celu
http://www.freeimages.com/photo/1444596

Człowiek bez celu może w pewnym momencie poczuć się zagubionym i odczuwać brak sensu życia. Z kolei człowiek, który ma cel i ten cel po pewnym czasie osiąga – teoretycznie takich wątpliwości mieć nie będzie. Warto jednak zwrócić uwagę, że po osiągnięciu upragnionego celu euforia trwa zwykle krótko. Następnym krokiem zwykle jest postawienie sobie kolejnego celu, aby znowu mieć czym zajmować swój umysł i do czego dążyć. Czy nie jest tak, że niektórzy ludzie przechodzący na emeryturę czują się już niepotrzebni i bezwartościowi? Zwykle też nie potrafią znaleźć już kolejnego celu w życiu i umierają w niedługim czasie po zakończeniu pracy zawodowej.

Czy warto dążyć do spełnienia marzeń? Bez stawiania sobie zadań do wykonania trudno jest zmierzać we właściwym kierunku. To samo dotyczy marzeń i szczególnie w tym przypadku trzeba ambitnie dążyć do celu. Nikt za nas naszych marzeń nie spełni, bo ich po prostu nie zna. Również oczekiwanie, że marzenia uda się spełnić nie w życiu doczesnym, ale dopiero po śmierci jest myśleniem osoby wykazującej cechy tchórza i lenia. Niestety religie, posługujące się retoryką raju jaki czeka człowieka po śmierci, przeszkadzają w skutecznym działaniu. Człowiek wierzący w taką obietnicę bez pokrycia może uważać, że jego cierpienia i niepowodzenia w życiu zostaną mu wynagrodzone w niebie. Przez takie myślenie taka osoba nie działa na 100% i nie dąży do celu oraz spełniania marzeń już tutaj na ziemi za wszelką cenę. Czy nie lepiej działać w życiu zakładając, że mamy tylko tę jedną szansę, bo po śmierci nic nie ma? Stawiajmy więc sobie cele i spełniajmy swoje życiowe marzenia, bo tylko to daje prawdziwą satysfakcję!

Trafiacie tu poprzez:

  • czy warto dążyć do prawdy na wszelką cenę